znajdzsiewlesie.pl

Trzebnica powoli zaczyna wyrastać na kolebkę biegu na orientację na Dolnym Śląsku. Po bardzo udanej organizacji Pucharu Świata w 2016 roku oraz The World Games w lipcu tego roku, Trzebnica gościła tym razem drugą edycję Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej w biegu na orientację. Są to zawody skierowane do młodzieży szkolnej, która brała udział w projekcie promocji biegu na orientację w swoich szkołach. Na starcie zjawiło się ponad 500 zawodników, głównie ze szkół z okolic Trzebnicy.

Przy okazji zawodów nastąpiła inauguracja kolejnego projektu znajdzsiewlesie.pl. Otwarcia dokonali: Burmistrz Trzebnicy - Marek Długozima, Prezes Stowarzyszenia  Gmin i Powaitów Aglomeracji Wrocławskiej - Jacek Kowalski oraz tradycyjnie Wojciech Dwojak - Prezes Dolnosląskiego Związku Orientacji Sportowej.

W sumie jest to już czternasty projekt w ramach znajdzsiewlesie.pl, ale oczywiście nie zamierzamy spoczywać na laurach. W planach (ale tych nie najbliższych 🙂 mamy otwarcie kolejnych projektów, a w zimie chcemy przeprowadzić kontrolę terenową wszystkich projektów oraz wprowadzić kilka innowacji, ale o tym później.

Mapy z trasami do znalezienia na stronie poświęconej projektowi w Trzebnicy: http://znajdzsiewlesie.pl/trzebnica/